2020. december 30., szerda

A legjobb arckrémek télre

 

A téli időszak általában még azoknak a bőrét is megviseli, akik egyébként sosem küszködnek ilyen jellegű problémákkal. A hideg, a szél, a fűtés, a benti meleg után a hűvösebb kinti levegő alaposan megviseli a bőrünket. Kipirosodik, szárazabb lesz, húzódik, általában elmondhatjuk hogy enyhe diszkomfort érzet szinte mindenkinél van ilyenkor. Ebben az időszakban jó ötlet lecserélni a megszokott arckrémünket valami erősebben ápoló-védő kencére. Nem feltétlenül zsírosabb krémekre gondolok, hiszen nem minden bőrtípus tolerálja ezeket, hanem megfelelő hatóanyagokban gazdag, hidratáló termékekre. Lehetőleg ilyenkor még jobban figyeljünk, hogy mit tartalmaz az arcápolónk, hiszen amit máskor még elvisel a bőrünk, az talán most még pluszban irritálhatja. Ha érzékeny a bőrünk, válasszunk minél egyszerűbb összetételű és lehetőleg illatanyag mentes kozmetikumokat. A felsorolásomban olyan minőségi arckrémek szerepelnek, amik szerintem a lehető legjobb védelmet nyújtják.

Az Avéne Tolerance Extreme nyugtató és hidratáló krém tökéletes választás a hidegebb hónapokra, szinte védőburkot von a bőrünk köré. Gazdag, de nem zsíros és gyorsan beszívódik. Mindössze 7 szükséges összetevőből áll, melyek között első helyen van az Avéne termálvíz, van benne shea vaj és sáfrányos szeklice magolaj aminek magas a linolsav tartalma, van benne A, E és K vitamin, erős antioxidáns. A kulcs összetevőkön kívül emollienseket és glicerint tartalmaz, nincs benne irritáló hatóanyag, alkohol, parfüm vagy illóolaj, így érzékeny bőrűeknek is megfelelő. Ár/értéke arányban az egyik legjobb választás.






A Pyunkang Yul Nutrition Cream egy intenzív hidratáló, krémes és bársonyos textúrával, tökéletes összetevő listával. Biztonságos és bőrbarát, érzékeny bőrűeknek is megfelelő, alkohol-, parfüm- és illóolajmentes. Egyik fő hatóanyaga az astralagus azaz kínai csüdfű kivonat ami a Pyunkang Yul sztár növényi kivonata, erős antioxidáns. További kulcs összetevői pedig a shea vaj, makadámia olaj és hialuronsav. Ez tényleg védi a bőrt a kiszáradástól és bár nem a legolcsóbbak közé tartozik, 100 ml krémet kapunk, üvegtégelyben, ár/érték arányban szerintem ez is elég jó.




A kicsit drágábbak közül való a Dermalogica Barrier Repair, de hatékonyan véd a környezeti hatások ellen és enyhíti a bőrpírt és egyéb kellemetlen tüneteket, mint az égő, viszkető érzés. Zabolajat tartalmaz, ami erős antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló, az érzékeny, száraz, irritált bőrt is nyugtatja, emellett C és E vitaminnal erősíti a bőr természetes védőrétegét, és van benne még gyömbér kivonat, ami erőteljes regeneráló hatású. Borágó és ligetszépe olajat is tartalmaz, amik a legjobb anti-aging olajak közé tartoznak, emellett gyógyító, regeneráló hatásúak. Tehát ez egy igazi bőrvédő nagyágyú, elsősorban azon dolgozik, hogy kiküszöbölje a környezeti stressz káros hatásait. Mesterséges színezék és illatanyag nélkül készült. A textúrája bársonyos, tökéletes sminkalap. 




A CeraVe hidratáló krém az egyik legjobb krém száraz/érzékeny bőrre a lehető legbarátságosabb áron. Hialuronsavval hidratál és ceramidokkal erősíti bőrünk védelmét. Ez tényleg egy egyszerű, jó összetételű krém, ami teszi a dolgát. Szintén alkohol, illóolaj és illatanyag nélkül. Száraztól a nagyon száraz bőrig használható, kombinált vagy zsíros bőrűeknek a következőt ajánlom. 







Kombinált bőrre télre a Cerave normál és száraz bőrre való hidratálóját ajánlom, mert nem zsíros, gyorsan beszívódik, nem komedogén. Ugyanúgy hialuronsavval és ceramidokkal gondoskodik a megfelelő és hosszan tartó hidratációért és ápolásért.




A cica krémeket mindenképpen érdemes bevetni ha már kellemetlen tüneteink vannak a szélsőséges időjárástól, mert csupa nyugtató, regeneráló összetevővel vannak tele. Az Uriage Bariéderm Cica reparatív krém cinkkel és rézzel segít helyreállítani a sérült bőrt, védőréteget képez. Cink-oxid, réz-glükonát, hialuronsav, panthenol van benne, a többi összetevő is viszonylag biztonságos, nincs benne illatanyag, alkohol, illóolaj.





A La Roche-Posay Toleraine Sensitive Creme nagy sláger az érzékeny bőrűek körében, mert teljesen biztonságosak az összetevői, parfümmentes. Azonnali enyhülést nyújt a kiszáradt, kipirosodott vagy irritált bőrnek. Van benne niacinamide, szkvalén, ceramidok, glicerin - ezek teljesen barátságos hatóanyagok és így együtt javítanak a bőr állapotán, illetve erősítik a természetes védőrétegét is. Ha tanácstalan vagy, milyen krémet kellene vásárolnod, akkor ezzel nem foghatsz mellé, biztosan jól jársz vele. Extrém száraz bőrre ennek a krémnek a "Riche" verzióját javaslom.











Akiknek a bőrét nagyon megviseli a hideg vagy ekcémára hajlamosak, azoknak javaslom a Dermedic Linum Emolient nyugtató hidratáló krémet, ami szintén a lehető legbarátságosabb összetevőkkel rendelkezik, parfümmentes és természetesen nincs benne alkohol vagy illóolaj sem. Érzékeny, irritációra hajlamos bőrre is használható. A hidratálásról shea vaj, olívaolaj és lenmagolaj gondoskodik, ez utóbbi gazdag Omega zsírsavakban, csökkenti a viszketést, szárazságot. Szkvalén, glicerin, lanolin, panthenol és allantoin is van benne, amik így együtt elképesztően jól nyugtatják a bőrt. Az ára is nagyon kedvező!






Tavaly télen én a REN Evercalm védő hidratáló krémet használtam, ami rengeteg növényi hatóanyaggal támogatja a bőr természetes védőrétegét, nyugtat, hidratál. Van benne kamélia és szezámolaj, shea vaj, feketeáfonya magolaj, vörösáfonya magolaj, rozmaring és körömvirág kivonat, bisabolol, római kamilla olaj, homoktövis kivonat, alga, szóval egy igazi antioxidáns bomba a bőrnek. Nekem rendkívül szépen csökkentette a pirosodást és tökéletesen nyugtatta, hidratálta a bőrömet - szerintem ez alapvetően kombinált, maximum normál bőrre való, száraz bőrre azért kevés lenne. Érzékeny bőrre nem ajánlom mert geránium olaj is van benne, citronnelol és limonene, amik a természetes illatanyagot alkotják, de így nem illóolaj mentes. Nem egy olcsó krém, viszont az a rengeteg különleges összetevő sem az, amit belepakoltak. Aki bízik a gyógynövények erejében (is), az tegyen vele egy próbát!




Természetesen télen se feledkezzünk meg a megfelelő fényvédelemről, én szürkébb napokon 30-as faktort használok, de ha tűz a nap, akkor 50-est is akár, hiszen a téli napsütés is ugyanúgy ontja ránk a bőröregedésért felelős káros sugárzást.



2020. december 18., péntek

Téli kézápolás

 



Bevallom én az a típus vagyok , hogy szinte kényszerítenem kell magam, hogy időnként bekenjem a kezeim kézkrémmel, mert egyszerűen képtelen vagyok erre rendesen odafigyelni. Bár nyáron igazából semmi nincs amitől észbe kapnék, télen az első nagyobb hidegek alkalmával már megérzi a bőröm ha elhanyagolom és száraz foltok lesznek rajta, kirepedezik, a körömágyam meg egyszerűen vállalhatatlanná változik. Szóval ilyenkor már tényleg muszáj komolyabban vennem. A téli kézápolás sokaknak jelenti azt, hogy az addigi megszokott termékeket lecserélik valami gazdagabb állagúra, így most a jelenlegi kedvenc kézápolóimat mutatom be, hátha tudok ötleteket adni. Ezek mind kipróbált, nálam jól működő termékek, amik szerintem megérik az értük kifizetett pénzt, van köztük nagyon kedvező árú és van drágább is ami vagy a gazdagon tápláló hatóanyagok vagy a mérete és hosszantartó ápoló hatása miatt éri meg.




A Ziaja kézkrémek újra és újra helyet kapnak a polcomon, táskámban, mert szerintem az árukhoz képest elég jók. A Ziaja Gdan Skin kézkrém száraz/nagyon száraz bőrre való, lágyítja és hosszantartó hidratáltsággal látja el a bőrt. Fekete gyöngy kivonatot tartalmaz ami ásványi anyagokban és aminosavakban gazdag. A gyöngy kivonatban lévő ásványi anyagtól enyhén csillogó lesz a bőr. Ezt szeretem hordozni magammal és ha kell útközben gyorsan tudom vele ápolni a kezeimet. Nagyon jó bársonyos finist biztosít. Illatanyag van benne. 





A Yope Ginger&Sandalwood kézkrém nem elsősorban az állaga, hanem az illata miatt szerepel ebben a válogatásban. A gyömbér illata nekem annyira tél és itt most ne valami édeskés gyömbéreskeksz illatot képzeljetek el, hanem tényleg rendes, igazi gyömbérillatot. Ettől függetlenül természetesen a kezeimet is tökéletesen ápolja, viszont a mérete és a tubusa miatt, nekem ez olyan éjjeliszekrényes kézkrém, ez az esti, lefekvés előtti ápolóm. A gyömbér mellett egyébként szantálfa illatot is tartalmaz, ami nekem nagy kedvencem, így számomra ez tényleg egy igazi megnyugtató, jókedvre hangoló illat. Ez a két összetevő egyébként rendesen szerepel az inci listában, tehát nem illóolajból nyerik ki, hanem tényleg szantál és gyömbér kivonatot tartalmaz. Ez azért is remek, mert a szantálfa fertőtlenítő és bőrpuhító hatású, a gyömbér szintén antibakteriális. Ezeken kívül shea vajjal és argánolajjal védi a kezek bőrét a kiszáradástól.





A CeraVe Repairing megújító kézkrémet folyton újra vásárolom, csodálatos összetevői vannak és nagyon gyorsan beszívódik. Ezt nem kizárólag télen, hanem egész évben használom, de ha csak átlagosan száraz a kezem és gyorsan szeretnék utána hozzányúlni valamihez akkor biztos ezt használom, szóval a sietős hétköznapokra ez igazán jó megoldás. Niacinamide-ot és ceramidokat tartalmaz, amik kutatásokkal jól alátámasztott bőrápoló és bőrvédő hatóanyagok, így nemcsak visszahidratálom vele a kezeimet, hanem tényleg hatékonyan ápolom is. Vízálló, nem hagy zsíros érzetet, nem irritálja a bőrt, így érzékeny bőrűeknek is megfelelő. 






A Bioderma Atoderm kézkrém egy új kedvenc nálam, ezt az első kirepedezéseknél kétségbeesésből vettem, de nem bántam meg, mert ahhoz képest hogy mennyire jól ápol, viszonylag könnyen beszívódik és csodásan bársonyossá varázsolja a kezeimet. Sokáig érződik ez a hidratált állapot, jól védi a kezeket a kiszáradástól. Alga kivonatot tartalmaz ami gazdag ásványi anyagokban, mikrotápanyagokban, vitaminokban, aminosavakban és fehérjékben, energiával látja el a bőr sejtjeit és védelmet nyújt a kiszáradás ellen. Egyébként pedig ásványi olajjal és dimeticonnal fokozza a kiszáradás elleni védelmet. Illatanyag ebben is van, de annyira erősen nem érződik, szerintem ki is hagyhatták volna belőle.




A kézkrémek mellé bekerült egy kézfertőtlenítő, mert ezt jelenleg mindenki használ, és nem árt olyat választani, amiben az alkohol mellett valamilyen bőrvédő vagy regeneráló anyag is van. A La Roche-Posay Purifying Hand Gel glicerint is tartalmaz és semmi egyebet az alkohol mellett, tehát felesleges illatanyagot sem. A glicerin hidratálja a bőrt, segít bent tartani a nedvességet, erősíti a bőr természetes védőrétegét, így megóvja a kiszáradástól. Szerintem a kiszereléshez és az extra hidratáló hatáshoz képest nagyon korrekt az ára. 





2020. december 16., szerda

Lookfantastic Beauty Box - 2020. december

 



Azt hiszem ez a legszebb doboz eddig, ezt biztos újra fogom hasznosítani, például karácsonyi díszek tárolására. A tartalma is elég nagyvonalú, 4 teljes méretű termék van benne. A karácsonyi kiadásban mindig vannak extra dolgok, amivel kicsit fel lehet dobni az ünnepeket, úgyhogy nagyon örülök neki, hogy ebben a hónapban viszonylag időben megérkezett.




A 2020. decemberi Lookfantastic Beauty Box tartalma:


Brushworks dupla végű szemhéjárnyaló ecset - teljes méret

Avant Pro Radiance Brightening Eye Final Touch szemápoló - 10 ml - teljes méret

Percy&Reed hajlakk - 50 ml - utazó méret

Jecca Blac Glow Drops primer - 20 ml - teljes méret

theBalm Petal to the Metal szemhéjpúder - teljes méret

Medik8 Hydr8 B5 Liquid Rehydration Serum - 10 ml - deluxe minta





A Brushworks ecsetekkel általában elégedett vagyok, puha, kellemes és jól használható, a dupla vég annyiból problémássá teszi, hogy nehezebb tárolni. De egy sminkecset mindig jól jön és szépen passzol a theBalm szemhéjpúderhez, jó választás volt a dobozba.




Az Avant márkától volt nemrég egy szuper éjszakai krém a Lookfantastic dobozban, így ez a szemhéjápoló sem lehet rossz. Ráadásul ezek a krémek bitang drágák, ez például 70 Font körüli áron kapható. Valószínűleg bármennyire is jó, ennyit nem igazán adnék ki érte, szóval ezt majd használom amíg tart és ennyi. Igazából az összetevők nem indokolják ezt az árat, nagyjából egy egyszerű hialuronsavas termék, némi micával, ami a csillogással felfrissíti a tekintetet, és tengervízzel ami nem tudom mit csinál, de van benne.




A Percy&Reed hajlakknak örültem, mert mindig örülök egy mini méretű hajlakknak, mivel ritkán használom, így ez pont jó arra, hogy álljon a polcon amíg nem lesz rá szükség. Ráadásul ez viszonylag finom textúrájú és rugalmas, de egészen jó tartást biztosít.






A Jecca Blac márkát nem ismertem, de ez az enyhén színezett primer komoly csillogást biztosít, ezt önmagában dekoltázsra is használnám akár. A weboldalukon azt írják, egészséges, természetes ragyogást ad, annál azért szerintem egy kicsit feltűnőbb, de mivel primer, úgyis kerül rá még alapozó. Champagne árnyalatban kaptam.





A theBalm Petal to the Metal szemhéjárnyaló nagy meglepetés volt nekem, mert talán ez az első alkalom amikor ezzel a márkával találkozom a Lookfantastic dobozban. Egyébként ismerem és szeretem és vagány ez a szín, de ahogy látom, különböző színek kerültek egyes dobozokba és esetleg jobban örültem volna egy könnyebben használható árnyalatnak. Viszont, ha már itt van ez a kis csecsebecse hát bizony használni fogom az ünnepek alatt! Ez külön erre a kiadásra készült mono szemhéjpúder, egyébként nem kapható külön, így az árát nehéz lenne belőni.





Hidratáló szérum mindig kell, persze nem mindegy, hogy milyen. A Medik8 márkát nem ismerem, de ahogy utánanéztem, a kulcs összetevői a hialuronsav és B5 vitamin és illatanyag mentes, elvileg érzékeny bőrre is megfelelő, ami szuper! Az összetevő listája gyönyörűen rövid, úgyhogy ez igazán jónak tűnik! Ebből a teljes kiszerelés szintén nem olcsó, 40 Font, 30 ml. 


Összegzés:


Teljesen megfelelt a várakozásaimnak ez a decemberi Lookfantastic Beauty Box, szépséges küllem, remekül újrahasznosítható doboz, csodás tartalom. A theBalm szemhéjpúdernek nagyon örültem, talán másik színt jobban tudnék használni, de azért van öröm. A Medik8 hidratáló szérum a másik kedvencem, elég jónak tűnik. Az ecset is mindig jól jön, ahogy a hajlakk is. A Jecca Blac Glow Drops izgalmas termék és úgy vagyok vele, hogy igenis jól fog jönni ez a csillogás az év végére, még ha csendes és otthonülős is lesz. Az Avant szemápoló piszok drága, de szerintem jó lehet, el fogom használni. Viszont biztos vagyok benne, hogy ugyanilyen jók vannak sokkal olcsóbban is.





2020. november 29., vasárnap

10 csodás karácsonyi ajándékszett nőknek

 


Azoknak próbálok most segíteni, akik épp ajándékok után kutatnak, tanácstalanul válogatnak és nézelődnek és még mindig nem tudják mivel lepjék meg kedvesüket, édesanyjukat, nagylányukat, kolléganőjüket vagy bárkit. Persze érdemes előtte kipuhatolni, hogy sminkel-e, használ-e parfümöt az illető, de ha egyikért sem rajong akkor valószínűleg valamilyen test-vagy bőrápoló csomagtól nem fog idegenkedni. Mindenki szereti a kényeztetést és tapasztalatom szerint sokan örömmel kipróbálnak olyan termékeket amiket sosem vettek volna meg maguknak, de valaki meglepi őket vele. Szóval a szépségápolás iránt valamennyire érdeklődő rokonaink, ismerőseink biztosan örülnének egy szép kozmetikai vagy parfüm ajándékcsomagnak. Ezek közül most elsősorban azokat mutatom be, amik nálam mindenképp betalálnának, de igyekeztem olyanokat választani amik több korosztálynál is működnek. 





Ha valaki nem is indul el teljes sminkben minden nap, szempillaspirált a legtöbben szinte mindig használnak, így ezzel tényleg nehéz melléfogni. A Guerlain Mad Eyes ajándékszett a Mad Eyes Buildable Volume szempillaspirál mellett egy Mad Eyes folyékony szemhéjtus is található. Egyrészt a csomagolása lélegzetelállítóan gyönyörű, másrészt a minősége sem hagy kívánnivalót maga után. Én biztosan elgyengülnék, ha ezt csomagolnám ki a fa alatt!





Ha nem vagyunk biztosak a sminkben vagy parfümben, akkor egy ilyen Avéne Body ajándékszett biztosan örömet tud okozni, hiszen egy tusfürdőt és testápolót tartalmaz, ilyesmit meg tényleg mindenki használ. Nyugtató hatású Avéne termálvízzel készültek és érzékeny bőrre is használható, tápláló, regeneráló kozmetikumok. A bőrünkre meg már egészen fiatal korunktól célszerű vigyázni, így ez tökéletes ajándék lehet szinte mindegyik korosztálynak.





Szerintem a Nuxe Huile Prodigieuse szárazolajat mindenkinek ki kell próbálnia! Ha nem akarunk beruházni egy nagy üvegre, akkor egy ilyen Nuxe Créme Prodigieuse Boost ajándékszett a legjobb választás, hiszen egy mini verziót tartalmaz ebből a folyékony csodából, mellé pedig egy remek krémet normál/kombinált bőrre (száraz vagy érzékeny bőrű ismerőseinknek találunk mást a Nuxe kínálatában)





Egy ceramidos krém igazán csak jót tehet az öregedés első jeleitől kezdve, szóval elég széles a megajándékozható nőismerősök köre. Jó, egy huszonéves talán nem ettől fog elolvadni, de aki jártas a bőrápolásban az értékelni fogja a Holika Holika Good Cera ajándékszettet.





Ez a Grace Cole Luxury Bathing Bergamot Ginger & Lemongrass ajándékszett azoknak lehet igazán jó ajándék akik szeretnek fürdeni és rájuk férne egy kis lazítás hiszen csupa relaxáló és jókedvre derítő illatot tartalmaz. Tusfürdő, habfürdő, testápoló, fürdőbomba és kézkrém van benne.






Egy olyan ikonikus sminktermék mint az YSL Touché Éclat korrektor sok nő vágyálma, ebben a szettben pedig egy mini szempillaspirál is van. Gyönyörű!





A Narciso Rodriguez Poudreé ajándékszett tartalmaz egy 50 ml-es parfümöt, 75 ml-es krémtusfürdőt és egy 75 ml-es testápoló tejet. Én az ilyen szetteket szeretem a legjobban mert tetőtől talpig beburkolhatom magam az adott illatba. Ez egyébként púderes, szofisztikált virágos, édesebb illat.





Az Yves Saint Laurent Libre ajándékszett igazán kellemes meglepetés lehet, hiszen egy igézően finom parfümújdonság és egy dögös vörös rúzs van benne.











A Gucci Bloom Ambrosia Di Fiori ajándékszett egy nagy és egy táskában magunkkal vihető miniparfümöt tartalmaz egy izgalmas, virágos, nagyon gazdagon virágos illatban. Ezt most lehet hogy csak én gondolom, de alapvetően inkább az érettebb korosztálynak való illat, nem az a dögös vagy halálosan izgalmas parfüm, hanem olyan igazi klasszikus, rózsás-jázminos.


Az ajándékszetteket a Notino oldaláról válogattam, ahol egyébként gyönyörű, igényes ajándékcsomagolást is lehet kérni, olyan igazi, dobozos, díszszalagosat! 

2020. november 27., péntek

Skandináv karácsonyi dekoráció

 

Papírdíszek - Broste Copenhagen

Van valami a skandináv karácsonyi dekorációban ami nekem mostanában nagyon tetszik - természetes, enyhén minimál, összességében pedig hívogató és hangulatos. Nagy hangsúlyt helyeznek a természetes elemekre: fa, örökzöldek, termések. Hagyományosan általában jelen van a piros és a zöld, de mostanában szürke vagy akár fekete kiegészítők is megjelennek. Nincsenek nagyon harsány és túldíszített dolgok, mégis tökéletesen meg tudják teremteni az ünnepi hangulatot, apró utalásokkal, részletekkel. Szerencsére ez a stílus most sok üzlet kínálatában megjelenik, így lehet válogatni.


Skandináv ihetésű papírdíszeket találunk idén a H&M Home újdonságai között is:





A Zara Home kínálatában is van ilyesmi, többféle méretben:





A Jysk áruházakban zöld és sötétpiros színekben juthatunk ilyen díszekhez:







Nekem ezek a minimál porcelán fenyők is nagyon tetszenek, szintén Jysk:








A Skanditrendnél szintén jó kis minimál díszek vannak, bár összességében inkább shabby chic jellegű dolgokat árulnak:
















2020. szeptember 30., szerda

Mik azok a cica krémek és mire használjuk?

 

A mostanában egyre népszerűbb cica krémek felgyorsítják az irritált bőr regenerálódását, enyhítik a gyulladásokat, segítenek helyreállítani a bőr természetes védőrétegét. Sokáig azt gondoltam, hogy  a  fő összetevőjükről, a Centella Asiatica-ról kapták a nevüket, de nem mindegyik krémben található meg. Igazából a francia "cicatrisation" szóból is eredhet, ami gyógyulást, behegedést jelent. Összességében, ha egy terméket így neveznek el ( pl.Cicaplast, Cicabio, Cicalfate stb.), az általában enyhülést igyekszik nyújtani az irritált, hámló, száraz és/vagy érzékeny bőrnek, segíti a sebgyógyulást, hámképződést, általában antibakteriális, gyulladáscsökkentő összetevőket is tartalmaz, védőréteget képez.


A Centella Asiatica más néven ázsiai gázló, gotu kola vagy tigrisfű kivonata azért továbbra is az egyik legnépszerűbb összetevő, így röviden erről is ejtenék pár szót. Az inciben általában madecassoside vagy madecassic acid, asiatic acid néven szerepel, ezek különböző hatóanyagokra utalnak amik önmagukban is remek antioxidáns és regeneráló hatásúak. A Centella Asiatica leginkább Ázsiában előforduló növény amit nagyon régóta használnak a gyógyászatban és szépségápolásban egyaránt, a sebgyógyító és hámképzést segítő hatásán kívül anti-aging hatóanyagnak is tartják.


Nem árt ha van otthon egy ilyen krémünk bőrtípustól függetlenül. Nyilván a száraz bőr problémájával küszködők profitálhatnak belőle a legjobban hiszen remek enyhülést nyújt, de retinol használat mellett, egyes kozmetikai beavatkozások után is jól jöhet, vagy simán csak akkor ha a bőrünk egy kicsit több törődést igényel, például télen, vagy stresszesebb időszakokban. Helyi kezelésre is remek, ha sérült, irritált, repedezett a bőrünk valahol, de nyugodtan lehet használni egész arcra is, viszont célszerű inkább este feltenni. Sőt, a legtöbb cica krémet babák, kisgyermekek bőrére is nyugodtan kenhetjük, hiszen illatanyag vagy szárító alkohol általában nincs bennük. 


Szerencsére manapság már elég jó választék van belőlük:





Az egyik leghíresebb ilyen krém a La Roche-Posay Cicaplast Baume 5, amit rengeteg elégedett felhasználó szeret világszerte. Ebben tényleg madecassoside kivonat van, valamint panthenol, glycerin, és La Roche-Posay termálvíz. Érzékeny bőrre is ajánlott, én általában ezt használom ha kell. Nem tartalmaz sem alkoholt, sem illatanyagot ( ahogy az ilyen krémek többsége)





A Bioderma Cicabio nyugtató krém egész komoly arzenált használ az ázsiai gázlóból, hiszen az asiatic acid és a madecassic acid is megtalálható az összetevők között. Van benne még réz-szulfát és cink-szulfát mint antibakteriális összetevő, valamint hialuronsav, glicerin. A szilikon helyett egy természetes alternatívát használ a védőréteg képezésére, így akik a szilikont nem bírják, választhatják ezt.





Az Uriage Bariederm Cica reparatív krém  nem tartalmaz Centella Asiatica kivonatot, hanem a problémákat többek között réz- és cink glükonáttal enyhíti. Ezek ásványi sók, sebgyógyító és sejtregeneráló hatással. Ezeken kívül van benne hialuronsav és borágó olaj kivonat is. Bőrirritációkra ideális.






A Revolution Skincare Cica Balm összetevő listája is elég szép, szintén Centella Asiatica kivonatot tartalmaz, mellette kamillát, aloe verát, bisabololt, és még mexikói izsópfű kivonatot, ami antioxidáns és bőrnyugtató hatású. Ezeken kívül tényleg nagyjából a legszükségesebb összetevőket tartalmazza, víz, glicerin, emolliensek, hidratálók és néhány tartósító, mindegyik ártalmatlan.





A Sesderma Cicases WH krém összetevő listája elég hosszú, de igazán jó dolgokat tartalmaz. Ebben nincs Centella Asiatica, viszont van benne superoxide dismutase, egy antioxidáns enzim, ami segít elpusztítani a szabadgyököket, valamint növekedési faktorok, amiket még csak mostanában kezdtek kozmetikumokban használni, a sejtkommunikációban vesznek részt, így ösztönözve a kollagén szintézist, sejt regenerációt, gyógyulást. Ezek természetesen megtalálhatóak a testünkben, de idővel a számuk csökken. Ezen kívül van benne még shea vaj, szkvalén, Q10, hialuronsav, ceramidok, ír moszat kivonat. A lista elején ugyan zsíralkoholok szerepelnek, amik nem szárítják a bőrt, de valahol a közepe felé csak szimplán "Alchohol" is van, ami szokatlan azért az ilyen krémekben. Ettől eltekintve ígéretes termék, ha olyan hatóanyagok is érdekelnek amik még csak most vannak felfutóban. Ha biztosra akarsz menni a jól bevált, alaposan kutatott összetevőkkel, akkor inkább az előzőek közül válassz.






A Topicream Cica Soothing Cream szintén viszonylag rövid és lényegretörő összetevő listával rendelkezik. Centella Asiatica helyett a korábban már említett cink és réz valamint mangán glükonáttal éri el a hámosító, sebgyógyító hatást, van benne még hialuronsav és glicerin, ásványi olaj, bisabolol és méhviasz. Alkohol és parfümmentes. Ez a krém gyermekeknek és babáknak is alkalmas, az egész család használhatja. Esősorban helyi kezelésre ajánlják, sebgyógyításra, akár pelenkakiütésre, repedezett bőrre.






Az Avene Cicalfate szintén nem tartalmaz Centella Asiaticát, hanem réz és cink szulfátot, az antibakteriális hatás miatt, szokásos glicerint, ásványi olajat, méhviaszt, Avene termálvizet. Tulajdonképpen ez egy viszonylag sima, egyszerű krém, de sokan szeretik szintén. 





Ezekből a krémekből én anti-aging célból arcra kenősnek inkább azokat ajánlanám, amikben van hialuronsav és Centella Asiatica is, hogy élvezhessük ennek a remek hatóanyagnak az előnyeit, viszont sebkezelőnek, hámosítónak, helyi kezelésre meg lehet akármelyiket választani. 





Egy kis plusz termékajánló, ha krémeken kívül valami mást is kipróbálnátok:







A Holika Holika Less on skin redness calming CICA maszk érzékeny és irritált bőrre is alkalmas, szép összetevő listával, a Centella Asiaticán kívül egyéb növényi hatóanyagokkal, panthenollal, olívaolajjal, ásványi sókkal. parfümmentes.





A Revolution Skincare Cica szérum szintén problémamentes összetevő listával rendelkezik. Hialuronsavat és ázsiai gázlót is tartalmaz, ideális reggelenként a vörösség enyhítésére, a bőr megnyugtatására. Alkohol, illóolaj és illatmentes.
























LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...