2020. december 30., szerda

A legjobb arckrémek télre

 

A téli időszak általában még azoknak a bőrét is megviseli, akik egyébként sosem küszködnek ilyen jellegű problémákkal. A hideg, a szél, a fűtés, a benti meleg után a hűvösebb kinti levegő alaposan megviseli a bőrünket. Kipirosodik, szárazabb lesz, húzódik, általában elmondhatjuk hogy enyhe diszkomfort érzet szinte mindenkinél van ilyenkor. Ebben az időszakban jó ötlet lecserélni a megszokott arckrémünket valami erősebben ápoló-védő kencére. Nem feltétlenül zsírosabb krémekre gondolok, hiszen nem minden bőrtípus tolerálja ezeket, hanem megfelelő hatóanyagokban gazdag, hidratáló termékekre. Lehetőleg ilyenkor még jobban figyeljünk, hogy mit tartalmaz az arcápolónk, hiszen amit máskor még elvisel a bőrünk, az talán most még pluszban irritálhatja. Ha érzékeny a bőrünk, válasszunk minél egyszerűbb összetételű és lehetőleg illatanyag mentes kozmetikumokat. A felsorolásomban olyan minőségi arckrémek szerepelnek, amik szerintem a lehető legjobb védelmet nyújtják.

Az Avéne Tolerance Extreme nyugtató és hidratáló krém tökéletes választás a hidegebb hónapokra, szinte védőburkot von a bőrünk köré. Gazdag, de nem zsíros és gyorsan beszívódik. Mindössze 7 szükséges összetevőből áll, melyek között első helyen van az Avéne termálvíz, van benne shea vaj és sáfrányos szeklice magolaj aminek magas a linolsav tartalma, van benne A, E és K vitamin, erős antioxidáns. A kulcs összetevőkön kívül emollienseket és glicerint tartalmaz, nincs benne irritáló hatóanyag, alkohol, parfüm vagy illóolaj, így érzékeny bőrűeknek is megfelelő. Ár/értéke arányban az egyik legjobb választás.






A Pyunkang Yul Nutrition Cream egy intenzív hidratáló, krémes és bársonyos textúrával, tökéletes összetevő listával. Biztonságos és bőrbarát, érzékeny bőrűeknek is megfelelő, alkohol-, parfüm- és illóolajmentes. Egyik fő hatóanyaga az astralagus azaz kínai csüdfű kivonat ami a Pyunkang Yul sztár növényi kivonata, erős antioxidáns. További kulcs összetevői pedig a shea vaj, makadámia olaj és hialuronsav. Ez tényleg védi a bőrt a kiszáradástól és bár nem a legolcsóbbak közé tartozik, 100 ml krémet kapunk, üvegtégelyben, ár/érték arányban szerintem ez is elég jó.




A kicsit drágábbak közül való a Dermalogica Barrier Repair, de hatékonyan véd a környezeti hatások ellen és enyhíti a bőrpírt és egyéb kellemetlen tüneteket, mint az égő, viszkető érzés. Zabolajat tartalmaz, ami erős antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló, az érzékeny, száraz, irritált bőrt is nyugtatja, emellett C és E vitaminnal erősíti a bőr természetes védőrétegét, és van benne még gyömbér kivonat, ami erőteljes regeneráló hatású. Borágó és ligetszépe olajat is tartalmaz, amik a legjobb anti-aging olajak közé tartoznak, emellett gyógyító, regeneráló hatásúak. Tehát ez egy igazi bőrvédő nagyágyú, elsősorban azon dolgozik, hogy kiküszöbölje a környezeti stressz káros hatásait. Mesterséges színezék és illatanyag nélkül készült. A textúrája bársonyos, tökéletes sminkalap. 




A CeraVe hidratáló krém az egyik legjobb krém száraz/érzékeny bőrre a lehető legbarátságosabb áron. Hialuronsavval hidratál és ceramidokkal erősíti bőrünk védelmét. Ez tényleg egy egyszerű, jó összetételű krém, ami teszi a dolgát. Szintén alkohol, illóolaj és illatanyag nélkül. Száraztól a nagyon száraz bőrig használható, kombinált vagy zsíros bőrűeknek a következőt ajánlom. 







Kombinált bőrre télre a Cerave normál és száraz bőrre való hidratálóját ajánlom, mert nem zsíros, gyorsan beszívódik, nem komedogén. Ugyanúgy hialuronsavval és ceramidokkal gondoskodik a megfelelő és hosszan tartó hidratációért és ápolásért.




A cica krémeket mindenképpen érdemes bevetni ha már kellemetlen tüneteink vannak a szélsőséges időjárástól, mert csupa nyugtató, regeneráló összetevővel vannak tele. Az Uriage Bariéderm Cica reparatív krém cinkkel és rézzel segít helyreállítani a sérült bőrt, védőréteget képez. Cink-oxid, réz-glükonát, hialuronsav, panthenol van benne, a többi összetevő is viszonylag biztonságos, nincs benne illatanyag, alkohol, illóolaj.





A La Roche-Posay Toleraine Sensitive Creme nagy sláger az érzékeny bőrűek körében, mert teljesen biztonságosak az összetevői, parfümmentes. Azonnali enyhülést nyújt a kiszáradt, kipirosodott vagy irritált bőrnek. Van benne niacinamide, szkvalén, ceramidok, glicerin - ezek teljesen barátságos hatóanyagok és így együtt javítanak a bőr állapotán, illetve erősítik a természetes védőrétegét is. Ha tanácstalan vagy, milyen krémet kellene vásárolnod, akkor ezzel nem foghatsz mellé, biztosan jól jársz vele. Extrém száraz bőrre ennek a krémnek a "Riche" verzióját javaslom.











Akiknek a bőrét nagyon megviseli a hideg vagy ekcémára hajlamosak, azoknak javaslom a Dermedic Linum Emolient nyugtató hidratáló krémet, ami szintén a lehető legbarátságosabb összetevőkkel rendelkezik, parfümmentes és természetesen nincs benne alkohol vagy illóolaj sem. Érzékeny, irritációra hajlamos bőrre is használható. A hidratálásról shea vaj, olívaolaj és lenmagolaj gondoskodik, ez utóbbi gazdag Omega zsírsavakban, csökkenti a viszketést, szárazságot. Szkvalén, glicerin, lanolin, panthenol és allantoin is van benne, amik így együtt elképesztően jól nyugtatják a bőrt. Az ára is nagyon kedvező!






Tavaly télen én a REN Evercalm védő hidratáló krémet használtam, ami rengeteg növényi hatóanyaggal támogatja a bőr természetes védőrétegét, nyugtat, hidratál. Van benne kamélia és szezámolaj, shea vaj, feketeáfonya magolaj, vörösáfonya magolaj, rozmaring és körömvirág kivonat, bisabolol, római kamilla olaj, homoktövis kivonat, alga, szóval egy igazi antioxidáns bomba a bőrnek. Nekem rendkívül szépen csökkentette a pirosodást és tökéletesen nyugtatta, hidratálta a bőrömet - szerintem ez alapvetően kombinált, maximum normál bőrre való, száraz bőrre azért kevés lenne. Érzékeny bőrre nem ajánlom mert geránium olaj is van benne, citronnelol és limonene, amik a természetes illatanyagot alkotják, de így nem illóolaj mentes. Nem egy olcsó krém, viszont az a rengeteg különleges összetevő sem az, amit belepakoltak. Aki bízik a gyógynövények erejében (is), az tegyen vele egy próbát!




Természetesen télen se feledkezzünk meg a megfelelő fényvédelemről, én szürkébb napokon 30-as faktort használok, de ha tűz a nap, akkor 50-est is akár, hiszen a téli napsütés is ugyanúgy ontja ránk a bőröregedésért felelős káros sugárzást.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...